Leczenie BXO
laserowe leczenie liszaja Wrocław
Krótki zabieg | natychmiastowy efekt | krótka rekonwalescencja | dyskrecja
Problem
Liszaj twardzinowy
Liszaj twardzinowy prącia (BXO – balanitis xerotica obliterans) to przewlekła choroba skóry i błony śluzowej. Liszaj twardzinowy skóry prącia występuje głównie u mężczyzn nieobrzezanych, w średnim wieku. Zmiany najczęściej dotyczą żołędzi prącia, często obejmują wewnętrzną blaszkę napletka. Wykwity liszaja twardzinowego to białe, płaskie, wielokształtne grudki,czasem blaszki. Zwykle mają do 4mm. Często obserwowane są też pęknięcia i nadżerki lub owrzodzenia.
Choroba może być bezobjawowa, ale często objawia się świądem, pieczeniem, krwawieniem, zwężeniem strumienia moczu i dyskomfortem przy oddawaniu moczu.
Charakterystyczny jest proces twardzinowy, który postępuje i powoduje występowanie białych zmian na żołędzi lub napletku. Często obserwuje się wtórną stulejkę. Rozpoznanie liszaja twardzinowego ustalane jest na podstawie badania histopatologicznego. Bardzo ważne, by BXO leczyć, bo wykwity mogą przekształcić się w zmiany nowotworowe.
Rozwiązanie
Laserowe leczenie liszaja twardzinowego
Zmiany skórne będące objawem liszaja twardzinowego można usuwać za pomocą lasera medycznego. Dzięki temu zabieg jest mniej inwazyjny i krótszy.
– METRYCZKA ZABIEGU –
Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała
Wrocław
Czas trwania zabiegu: do 45 minut
Efekt: dobry, najczęściej po pierwszym lub dwóch zabiegach
Znieczulenie: miejscowe
Liczba potrzebnych zabiegów: 1-3
Rekonwalescencja: 7-14 dni
* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu
Efekty
Efekty leczenia liszaja twardzinowego
Laserowe usuwanie liszaja przynosi dobre efekty. Jednak w przypadku tej choroby często trzeba liczyć się z tym, że będzie potrzebna kolejna wizyta – w zależności od liczby zmian. Zwykle jest to od 1 do 3 zabiegów.
Dyskrecja w gabinecie – męskie problemy rozwiązane w męskim gronie
Zabieg wykonuję z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem intymności. Masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowy, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.
Ważne
Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, ale przed nim powinieneś zrobić poniższe badania:
- morfologia
- APTT
- INR
Przeciwwskazania do laserowego leczenia BXO
- aktywne zmiany owrzodzeniowe prącia
- aktywna infekcja układu moczowego
- niewyrównana cukrzyca
- niewyrównane zaburzenia układu krzepnięcia
- uczulenie na środki znieczulenia miejscowego, np. lidokainę.
Ryzyko powikłań
Zabieg laserowego leczenia liszaja twardzinowego niesie minimalne ryzyko powikłań. Do tygodnia może się utrzymywać obrzęk okolicy poddanej zabiegowi.
Rekonwalescencja
Rekonwalescencja trwa 7-14 dni, w zależności od rozległości zabiegu. Na koniec przepiszę maści ze sterydem i antybiotyk.
Leczenie liszaja twardzinowego we Wrocławiu – cena zabiegu laserowego
Cena zabiegu leczenia BXO laserem zaczyna się od 1000 zł i zależy od obrazu klinicznego oraz liczby zmian do usunięcia. Zobacz szczegółowy cennik zabiegów.
Krótki zabieg | natychmiastowy efekt | krótka rekonwalescencja | dyskrecja
Najczęstsze pytania Pacjentów, dotyczące leczenia liszaja twardzinowego
Poniżej zebrałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, napisz do mnie.
Czy liszaj twardzinowy jest zaraźliwy?
Liszaj twardzinowy jest chorobą autozapalną, nie zakaźną – nie jest zaraźliwy.
Czy mogę uprawiać seks jak mam BXO?
BXO jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym, co oznacza, że nie jest chorobą zakaźną. Nie ma przeciwwskazań do współżycia, jednakże często może być ono wręcz niemożliwe – zmiany zapalne mogą pękać, krwawić, trudno się goić, dawać dolegliwości bólowe.
Czy po zabiegu otrzymam L4?
Zwykle po zabiegu usuwania liszaja twardzinowego laserem można iść na drugi dzień do pracy. W zależności od sytuacji, oczywiście jeśli zajdzie potrzeba, wystawię zwolnienie L4.
Laserowe leczenie liszaja twardzinowego – cena
Sprawdź aktualny cennik zabiegów mojego gabinetu we Wrocławiu.