P-Shot

leczenie zaburzeń erekcji we Wrocławiu

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to trudności lub niezdolność mężczyzny do osiągnięcia lub utrzymania wystarczająco silnej i trwałej erekcji prącia (wzwodu), która umożliwiałaby satysfakcjonujący stosunek płciowy.

Ta przypadłość negatywnie wpływa nie tylko na jakość współżycia seksualnego, ale i samoocenę mężczyzny. Na szczęście współczesna medycyna, w tym urologia estetyczna, zapewniają odpowiednie terapie na tzw. męskie sprawy. Zaburzenia erekcji mogą mieć różnorodne przyczyny i od nich zależy dobór terapii przez lekarza.

problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu - leczenie zaburzeń erekcji

Jednym z powodów może być słabe ukrwienie penisa, a to udaje się rozwiązać dzięki iniekcjom (zastrzykom) z osoczem bogatopłytkowym. Mowa o zabiegu P-Shot.

Rozwiązanie

Zabieg P-Shot – czym jest?

P-Shot (Priapus Shot) jest jedną z metod leczenia zaburzeń erekcji. Polecany jest mężczyznom, którzy mają trudności z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu prącia. Stosowany jest w przypadkach, gdy przyczyną jest pogorszenie ukrwienia. Jest to krótki zabieg, polegający na wstrzyknięciu do ciał jamistych prącia osocza bogatopłytkowego pobranego z własnej krwi pacjenta.

Ma na celu wzmożenie erekcji, ale też może być wykonywany jako wsparcie leczenia przedwczesnego wytrysku. Jednocześnie działanie osocza rewitalizuje prącie, poprawiając wygląd skóry.

Zalety

 • efekty są szybko zauważalne
 • krótka procedura – po zabiegu możesz iść do domu
 • znieczulenie miejscowe – krem znieczulający
 • brak ryzyka reakcji alergicznej na podawany preparat – osocze pozyskiwane jest z Twojej krwi
 • krótka rekonwalescencja.

Wskazania do zabiegu P-Shot – nie tylko zaburzenia erekcji

Można wymienić kilka wskazań do leczenie prącia P-Shot. Nie zawsze bowiem musi być to zaburzenie wzwodu. Są to:

 • problemy z wywołaniem i utrzymaniem erekcji – słaba jakość wzwodu, niepełny i słaby wzwód
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • aktywny stan zapalny skóry prącia
 • pogorszenie ukrwienia i wyglądu skóry oraz błony śluzowej prącia
 • zaburzenia funkcji seksualnych po usunięciu jelita grubego lub pęcherza moczowego
 • przedwczesny wytrysk (bardzo rzadko).

– METRYCZKA ZABIEGU –

P-Shot na zaburzenia erekcji

Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała

Wrocław

Czas trwania zabiegu: 30 minut

Efekt: widoczny po 2-4 tyg.

Znieczulenie: miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 2-3

Rekonwalescencja: kilka dni

* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu

Na czym polega zabieg leczenia zaburzeń erekcji osoczem – P-SHOT

 1. Zabieg trwa około 30 minut.
 2. Na początku podawane jest znieczulenie miejscowe w formie specjalnego kremu.
 3. W kolejnym etapie od pacjenta pobierana jest krew żylna (30-60 ml).
 4. Następnie krew odfiltrowuje się w specjalnej wirówce w taki sposób, aby znajdowało się w niej jak najwięcej cennych substancji. Tak powstaje osocze bogatopłytkowe, czyli płynna substancja o dużym stężeniu płytek krwi.
 5. W kolejnym kroku przeprowadza się już iniekcje do ciał jamistych prącia, a konkretnie do tkanek miękkich w okolicach główki penisa. Wkłuć jest zaledwie kilka i wykonywane są bardzo cienką igłą, przez co są prawie bezbolesne.
 6. Podczas zabiegu wykorzystuje się też fibrynę (również pozyskaną z krwi), która służy do rewitalizacji poprzez wypełnienie ubytków tkankowych.

Niżej przeczytasz, jak krok po kroku wygląda ten zabieg w moim gabinecie.

problemy z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu - leczenie zaburzeń erekcji

Efekty

P-Shot – efekty zabiegu

Efekty terapii pojawiają się bardzo szybko – zauważysz je już po 2-4 tygodniach. Przede wszystkim są też długotrwałe.

Aby osiągnąć w pełni satysfakcjonujące rezultaty leczenia, zalecam 2-3 sesje zabiegowe wykonywane w minimum 2-tygodniowych odstępach.

 • poprawa przepływu krwi, czyli ukrwienie penisa
 • uwrażliwienie penisa, tożsame z większą satysfakcją seksualną
 • intensywniejsza i dłużej trwająca erekcja; niekiedy można zaobserwować zniwelowanie problemu przedwczesnego wytrysku
 • skrócenie refrakcji, czyli czasu osiągnięcia kolejnej erekcji po wytrysku
 • rewitalizacja i odmłodzenie skóry na penisie, zwiększenie elastyczności skóry członka – poprawa wyglądu narządu
 • przyspieszenie procesu gojenia ran
 • zwiększenie jakości współżycia i bardziej satysfakcjonujące doznania seksualne.

Musisz jednak pamiętać, że efekty zabiegu leczenia zaburzeń erekcji P-Shot mogą być różne, czy pojawić się w innym czasie. Jest to każdorazowo uzależnione od przypadku konkretnego pacjenta.

Terapia zaburzeń erekcji przy użyciu osocza bogatopłytkowego w urologii estetycznej

Osocze bogatopłytkowe (PRP), jak sama nazwa wskazuje, ma wysokie stężenie płytek krwi. PRP jest bogate w czynniki wzrostu i komórki macierzyste, ma właściwości regeneracyjne, stymuluje procesy angiogenezy.

Osocze pozyskuje się z krwi autologicznej, czyli pobieranej pacjentowi bezpośrednio przed zabiegiem. Jest to więc materiał zupełnie naturalny, a dzięki temu nie wywołuje niepożądanych reakcji.

Ma zastosowanie w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, medycynie sportowej, chirurgii ginekologicznej czy chirurgii ortopedycznej. Z powodzeniem wykorzystywane jest w zabiegach ginekologii estetycznej (np. O-Shot dla kobiet). W przypadku urologicznych zabiegów dla mężczyzn, iniekcje z osoczem stosowane są w leczeniu zaburzeń wzwodu.

Jak na penisa działa osocze bogatopłytkowe?

W przypadku tego zabiegu, procedura polega na wstrzyknięciu osocza pobranego z krwi pacjenta, bezpośrednio do ciał jamistych prącia. Pozytywny efekt terapii wynika z jego zdolności do stymulacji procesu regeneracji. W wyniku podania PRP dochodzi do:

 • uwalniania się substancji czynnych
 • zwiększonego przepływu krwi w ciałach jamistych prącia (lepsza cyrkulacja)
 • naprawy tkanek
 • powstania nowych połączeń nerwowych.

Podczas odwirowania krwi pozyskuje się też fibrynę bogatopłytkową, stymulującą rewitalizację (zawiera składniki, które migrują do tkanek wymagających rewitalizacji i przyspieszają powstawanie nowych komórek).

Ta regeneracja i stymulacja wzrostu naczyń krwionośnych penisa sprawia, że członek jest twardszy, a wzwód pełniejszy i trwa dłużej.

Jak wygląda zabieg P-Shot – przebieg wizyty

Dyskrecja w gabinecie – męskie problemy rozwiązane w męskim gronie

Zabieg P-Shot wykonuję z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem intymności. Masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowy, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz-mężczyzna.

Konsultacja

To czas, kiedy omawiamy problem, odpowiadam na wszystkie Twoje pytania i wyjaśniam przebieg zabiegu.

Znieczulenie i pobranie krwi

Podaję znieczulenie miejscowe w formie specjalnego kremu. Następnie pobieram krew żylną i odfiltrowuję z niej osocze.

Podanie osocza do penisa

Robię kilka wkłuć bardzo cienką igłą, podając osocze do tkanek miękkich w okolicach główki penisa. Chwilę po zabiegu i otrzymaniu wskazówek na temat rekonwalescencji, możesz iść do domu.

Ważne

Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja po zabiegu P-Shot

Przygotowanie do zabiegu

Sam zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, jeśli zostałeś już do niego zakwalifikowany przez lekarza. Po prostu bezpośrednio przed wizytą wypij 1-2 litry wody.

Przeciwwskazania do zabiegu P-Shot

Jak przy każdej procedurze medycznej, istnieją też przeciwwskazania do leczenia metodą P-Shot. Są to:

  • choroby krwi
  • opryszczka
  • stany zapalne skóry
  • nowotwory
  • nieuregulowana cukrzyca.

Rekonwalescencja

P-Shot to krótki i nieskomplikowany zabieg, więc możesz wyjść do domu od razu po zabiegu. Przez kilka dni ważne jest jednak unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego. Trzeba też wstrzymać się od aktywności seksualnej. Po zabiegu występuje obrzęk i zasinienie w miejscach po iniekcjach, ale te objawy znikają w ciągu kilkunastu dni.

P-Shot okiem lekarza urologa

Pacjenci z zaburzeniami erekcji często odczuwają spadek satysfakcji seksualnej. Dbając również o swój komfort psychiczny, warto jak najszybciej skonsultować swój przypadek z lekarzem – zanim problemy się pogłębią.

Zgłaszają się do mnie mężczyźni w różnym wieku, w sprawie słabego ukrwienia penisa, którzy chcą zadbać o zdrowie i jakość pożycia seksualnego. Każdemu Pacjentowi poświęcam odpowiednią ilość czasu, wyjaśniam wszystkie wątpliwości i zapewniam w gabinecie poczucie intymności.

Rozumiem, że dla wielu panów rozmowa o tych sprawach jest trudna, a wizja wkłuć co najmniej niepokojąca. Na szczęście P-Shot nie jest zabiegiem mocno inwazyjnym, odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a iniekcja pozyskanego osocza do tkanek penisa trwa naprawdę krótko. Pacjenci opuszczają gabinet w niecałą godzinę od przekroczenia jego progu.

Dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo zabiegu, dzięki zastosowaniu naturalnego materiału, jakim jest osocze bogatopłytkowe. W dużym skrócie – wstrzyknięte płytki nie wywołają reakcji alergicznej, bo są one składnikiem Twojej własnej krwi.

Zdecydowanie warto rozważyć poddanie się temu zabiegowi, bo poprawia jakość wzwodów, co przekłada się na bardziej satysfakcjonujące doznania. Po zabiegu można też zauważyć nawet znaczną rewitalizację prącia – poprzez regenerację tkanek poprawia się wygląd i stan skóry. Ten efekt dodatkowo cenią starsi Pacjenci mojego gabinetu.

P-Shot – zabieg we Wrocławiu

Zobacz szczegółowy cennik dla zabiegu P-Shot we Wrocławiu.

P-Shot – leczenie zaburzeń erekcji – Wrocław

Krótki zabieg  |  szybkie efekty  |  krótka rekonwalescencja  |  dyskrecja

Pytania Pacjentów o P-Shot – urolog odpowiada

Poniżej zebrałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej, napisz do mnie.

Przeczytaj też wpis o stulejce i szczegółach operacji stulejki.

Czy P-Shot działa na wszystkie zaburzenia?

Podstawowym wskazaniem do leczenia tą metodą jest problem z powstaniem i utrzymaniem erekcji, spowodowany zbyt małym ukrwieniem penisa. Niektórzy pacjenci zauważają też wydłużenie czasu stosunku / opóźnienie wytrysku, ale trzeba podkreślić, że taki efekt nie pojawi się u każdego. Więc zdecydowanie rzadziej stosuje się P-Shot, gdy potrzebne jest przede wszystkim leczenie przedwczesnego wytrysku. W takim przypadku przeczytaj o innym zabiegu, który wykonuję w gabinecie – denerwacja prącia.

Jaka jest częstotliwość zabiegów?

Zazwyczaj kuracja to 2-3 zabiegi wykonywane w niedługim odstępie czasu.

Kiedy zauważę efekty?

Po 2 do 4 tygodni zauważysz efekty – szczególnie lepsze ukrwienie i uwrażliwienie penisa, co ma wpływ na jakość współżycia.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu P-Shot?

Dla osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się serię zabiegów – efekty utrzymują się od roku do 2 lat. Jest to kwestia indywidualna.

Kiedy należy powtórzyć zabieg P-Shot?

Rezultaty serii zabiegów utrzymują się dłużej. Zwykle rekomenduję 2-3 sesje, by osiągnąć najlepsze efekty. Po wykonaniu serii zabiegów zalecana może być terapia podtrzymująca. Po upływie 1-2 lat można powtórzyć serię. Każdorazowo omawiam te kwestie z Pacjentem.

Jak wzmocnić i wydłużyć efekty? Czy P-Shot można łączyć z innym zabiegiem?

Przede wszystkim stosuj się do zaleceń podczas rekonwalescencji, a zabieg P-Shot wykonaj w serii. Łączenie zabiegów jest możliwe, ale każdorazowo jest to uzależnione od właściwej kwalifikacji Pacjenta przez lekarza. Na przykład Pacjent, który ma dodatkowo poważny problem z przedwczesną ejakulacją może skorzystać z zabiegu denerwacji prącia. W ten sposób przeprowadzone leczenie przedwczesnego wytrysku może później zostać uzupełnione zabiegiem P-Shot, choć nie są to częste przypadki.

Czy zabieg jest bolesny?

Odczucia są minimalne, nie są bardzo bolesne. Podanie znieczulenia miejscowego na skórę prącia właściwie rozwiązuje kwestie dyskomfortu fizycznego.

Czy to bezpieczne? Na co muszę uważać po?

Wstrzykuje się koncentrat płytkowy z krwi własnej pacjenta – nie występuje więc ryzyko, że taki „preparat” się nie przyjmie i wywoła niepożądane skutki. W przypadku osocza bogatopłytkowego możemy więc mówić o bezpiecznym zabiegu.

Jako że jest to krótki i nieskomplikowany zabieg, to od razu wraca się do domu. Przez kilka dni trzeba jednak wstrzymać się od wysiłku i przede wszystkim od aktywności seksualnej.

Czy penis krwawi podczas zabiegu?

Nie. Stosuję bardzo cienkie igły i potrzebne jest zaledwie kilka nakłuć. Krwi pojawia się mniej niż po ukłuciu się igłą w palec. Po zabiegu będzie niewielkie zasinienie i obrzęk, ale to samo zniknie po kilkunastu dniach.