Zabieg obrzezania laserowego
obrzezanie laserem we Wrocławiu
Krótki zabieg | natychmiastowy efekt | krótka rekonwalescencja | dyskrecja
Problem
Nie tylko utrudniają lub uniemożliwiają odsłonięcie żołędzi prącia, co jest przyczyną bólu i trudności w utrzymaniu higieny, ale też mogą powodować rozwój innych, znacznie poważniejszych dolegliwości.
Jedną z metod mających na celu usunięcie przyczyny dolegliwości jest zabieg obrzezania laserowego. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące symptomy, skontaktuj się z lekarzem i rozważ zabieg obrzezania.
Rozwiązanie
Zabieg obrzezania – co to jest?
Zabieg obrzezania mężczyzn polega na wycięciu części lub całości napletka. To jedna z najczęściej wykonywanych procedur chirurgicznych – według danych WHO przeprowadzana jest u ok. 30% mężczyzn i chłopców na całym świecie. Wykonuje się je w celach leczniczych (np. w przypadku stulejki) lub społecznych (zazwyczaj ze względów religijnych), a także jako element profilaktyki.
Obrzezanie laserowe
Obrzezanie laserowe wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z użyciem lasera CO2. Pozwala ono na poszerzenie zwężonego napletka do średnicy umożliwiającej swobodne odprowadzanie go poza żołądź. Zabieg obrzezania polegający na całkowitej resekcji napletka pozwala skutecznie zapobiegać nawrotom problemu stulejki. Dzięki użyciu lasera zamiast tradycyjnych metod chirurgicznych można uniknąć nadmiernego krwawienia z rany pozabiegowej – dochodzi bowiem do natychmiastowej koagulacji naruszonych naczyń krwionośnych. Zapobiega to również powstawaniu obrzęków i przyspiesza proces gojenia.
Obrzezanie laserem zalecane jest w przypadku następujących problemów:
- stulejka – czyli nieprawidłowe zwężenie napletka; to najczęstsza przyczyna wykonywania obrzezania mężczyzn. Zobacz też: operacja stulejki
- załupek – stan, w którym odprowadzony napletek nie może zostać ponownie odprowadzony na żołądź; dochodzi wówczas do obrzęku i niedokrwienia, mogącego skutkować martwicą żołędzi prącia
- zbyt krótkie wędzidełko – to problem wiążący się z odczuwaniem dyskomfortu i bólu podczas kontaktów seksualnych, mogący prowadzić do zmiany krzywizny penisa oraz uszkodzenia wędzidełka
- stany zapalne w obrębie żołędzi i napletka
- liszaj twardzinowy
- niektóre zmiany przedrakowe prącia
- nadmiar luźnej skóry, nieodchodzącej z żołędzi również podczas wzwodu, co może skutkować bólem odczuwanym w trakcie kontaktów seksualnych.
– METRYCZKA ZABIEGU –
Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała
Wrocław
Efekt: natychmiastowy, stały
Znieczulenie: miejscowe
Liczba potrzebnych zabiegów: 1
Rekonwalescencja: 5-7 dni
* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu
Obrzezanie laserem – na czym polega?
Obrzezanie mężczyzn polega na częściowej lub całkowitej resekcji napletka przy pomocy lasera. To prosty i krótki zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Rana pooperacyjna zszywana jest przy pomocy szwów rozpuszczalnych, dzięki czemu nie ma konieczności ich późniejszego zdejmowania.
W zależności od przypadku i potrzeb pacjenta wykonuję obrzezania laserem typu:
- high – nacięcie wykonywane jest daleko od żołędzi
- low – nacięcie zlokalizowane w pobliżu korony żołędzi prącia.
W zależności od ilości usuniętej skóry wyróżnia się obrzezanie typu loose (tzw. resekcja krótkoodcinkowa, w której pozostawia się ilość skóry pozwalającej na częściowe przykrycie żołędzi w stanie spoczynku) bądź tight. To ostatnie to tzw. resekcja rozległa – żołądź po zabiegu jest całkowicie lub w większej części odsłonięta.
Wybór techniki zabiegu determinuje ilość skóry, jaką należy wyciąć oraz lokalizację blizny pooperacyjnej.
Jak przebiega wizyta?
Dyskrecja w gabinecie – męskie problemy rozwiązane w męskim gronie
Zabieg laserowego obrzezania wykonuję z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem intymności. Masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowy, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.
Konsultacja
Szczegółowo omówimy przebieg zabiegu i metodę wykonania obrzezania.
Odkażenie i znieczulenie
Podam Ci mało obciążające znieczulenie miejscowe, nasiękowe.
Zabieg
Po resekcji napletka zakładam szwy oraz opatrunek pooperacyjny.
Zalecenia
Na koniec przekażę Ci wszystkie potrzebne zalecenia pozabiegowe. Jeśli podczas rekonwalescencji zauważysz cokolwiek, co Cię zaniepokoi, możesz się szybko ze mną skontaktować.
Ważne
Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja
Jak przygotować się do zabiegu obrzezania laserowego?
Ze względu na charakter zabiegu, obrzezanie laserowe nie wymaga szczególnego przygotowania. Należy jedynie przestrzegać podstawowych zaleceń, typowych dla tego rodzaju procedur:
- przed i po zabiegiem należy odstawić przyjmowane leki przeciwzakrzepowe, zgodnie z zaleceniami lekarza
- na około dobę przed obrzezaniem należy unikać picia alkoholu – może mieć on negatywny wpływ na działanie znieczulenia
- bezpośrednio przed zabiegiem konieczne jest dokładne umycie genitaliów i usunięcie owłosienia łonowego.
Przeciwwskazania
Główne przeciwwskazania do zabiegu obrzezania laserem to:
- problemy z krzepliwością krwi i skłonność do nadmiernych krwaw
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (należy odstawić je na pewien czas przed obrzezaniem)
- zmiany napletka, których charakter histopatologiczny jest niepewny
- opryszczka i ropne zmiany na skórze.
Ryzyko powikłań
Obrzezanie laserowe to bezpieczny i prosty zabieg. Jednak podobnie jak w przypadku innych procedur chirurgicznych, istnieje niewielkie ryzyko powikłań. Mogą to być m.in.:
- infekcje
- nadmierne krwawienie
- krwiaki
- ból i obrzęk
- zrosty
- utrudnione gojenie – u niektórych pacjentów rana może się gorzej goić i mogą powstać blizny
- rozejście się szwów, zazwyczaj będące efektem erekcji w trakcie rekonwalescencji
- nadwrażliwość lub zmniejszenie wrażliwości żołędzi penisa
- reakcje na środek znieczulający.
Jeśli Pacjent zgłasza się już ze stanem zapalnym, chorobowo zmienioną skórą, to może być potrzeba usunięcia już większej części skóry – istnieje wtedy ryzyko, że po zszyciu zauważalna będzie asymetria.
Jako lekarz jestem przygotowany do leczenia powikłań po obrzezaniu. Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi, skontaktuj się ze mną jak najszybciej.
Rekonwalescencja
Czas rekonwalescencji po obrzezaniu laserowym wynosi zazwyczaj około 2 do 4 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu może być obecny obrzęk, zaczerwienienie i podbiegnięcia krwawe w okolicy. Ostateczny efekt uzyskiwany jest po około miesiącu od zabiegu, gdy dojdzie do całkowitego wygojenia tkanek.
Ważnym elementem rekonwalescencji jest wizyta kontrolna, podczas której sprawdzam, czy rana prawidłowo się goi, a w razie potrzeby mogę szybko zainterweniować i rozpocząć leczenie.
Koszt zabiegu
Koszt przeprowadzanego przeze mnie we Wrocławiu obrzezania laserowego wynosi 3000 zł.
Obrzezanie Wrocław
Krótki zabieg | natychmiastowy efekt | krótka rekonwalescencja | dyskrecja