Strona główna » Zabiegi » Obrzezanie

Zabieg obrzezania laserowego

obrzezanie laserem we Wrocławiu

Stulejka, załupek, zbyt krótkie wędzidełko prącia, stany zapalne żołędzi i napletka, liszaj twardzinowy, nadmiar luźnej skóry, czy też niektóre zmiany przedrakowe napletka prącia to problemy zdrowotne, które mogą prowadzić do poważnych komplikacji i wpływać na jakość życia seksualnego.

Nie tylko utrudniają lub uniemożliwiają odsłonięcie żołędzi prącia, co jest przyczyną bólu i trudności w utrzymaniu higieny, ale też mogą powodować rozwój innych, znacznie poważniejszych dolegliwości.

Jedną z metod mających na celu usunięcie przyczyny dolegliwości jest zabieg obrzezania laserowego. Jeżeli zauważysz u siebie niepokojące symptomy, skontaktuj się z lekarzem i rozważ zabieg obrzezania.

Rozwiązanie

Zabieg obrzezania – co to jest?

Zabieg obrzezania mężczyzn polega na wycięciu części lub całości napletka. To jedna z najczęściej wykonywanych procedur chirurgicznych – według danych WHO przeprowadzana jest u ok. 30% mężczyzn i chłopców na całym świecie. Wykonuje się je w celach leczniczych (np. w przypadku stulejki) lub społecznych (zazwyczaj ze względów religijnych), a także jako element profilaktyki.

Obrzezanie laserowe

Obrzezanie laserowe wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z użyciem lasera CO2. Pozwala ono na poszerzenie zwężonego napletka do średnicy umożliwiającej swobodne odprowadzanie go poza żołądź. Zabieg obrzezania polegający na całkowitej resekcji napletka pozwala skutecznie zapobiegać nawrotom problemu stulejki. Dzięki użyciu lasera zamiast tradycyjnych metod chirurgicznych można uniknąć nadmiernego krwawienia z rany pozabiegowej – dochodzi bowiem do natychmiastowej koagulacji naruszonych naczyń krwionośnych. Zapobiega to również powstawaniu obrzęków i przyspiesza proces gojenia.

Obrzezanie laserem zalecane jest w przypadku następujących problemów:

 • stulejka – czyli nieprawidłowe zwężenie napletka; to najczęstsza przyczyna wykonywania obrzezania mężczyzn. Zobacz też: operacja stulejki
 • załupek – stan, w którym odprowadzony napletek nie może zostać ponownie odprowadzony na żołądź; dochodzi wówczas do obrzęku i niedokrwienia, mogącego skutkować martwicą żołędzi prącia
 • zbyt krótkie wędzidełko – to problem wiążący się z odczuwaniem dyskomfortu i bólu podczas kontaktów seksualnych, mogący prowadzić do zmiany krzywizny penisa oraz uszkodzenia wędzidełka
 • stany zapalne w obrębie żołędzi i napletka
 • liszaj twardzinowy
 • niektóre zmiany przedrakowe prącia
 • nadmiar luźnej skóry, nieodchodzącej z żołędzi również podczas wzwodu, co może skutkować bólem odczuwanym w trakcie kontaktów seksualnych.

– METRYCZKA ZABIEGU –

Obrzezanie laserem

Lekarz: dr n. med. Mateusz Dzięgała

Wrocław

Czas trwania zabiegu: 40-60 minut

Efekt: natychmiastowy, stały

Znieczulenie: miejscowe

Liczba potrzebnych zabiegów: 1

Rekonwalescencja: 5-7 dni

* Zapoznaj się ze szczegółowym opisem zabiegu

Obrzezanie laserem – na czym polega?

Obrzezanie mężczyzn polega na częściowej lub całkowitej resekcji napletka przy pomocy lasera. To prosty i krótki zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Rana pooperacyjna zszywana jest przy pomocy szwów rozpuszczalnych, dzięki czemu nie ma konieczności ich późniejszego zdejmowania.

W zależności od przypadku i potrzeb pacjenta wykonuję obrzezania laserem typu:

 • high – nacięcie wykonywane jest daleko od żołędzi
 • low – nacięcie zlokalizowane w pobliżu korony żołędzi prącia.

W zależności od ilości usuniętej skóry wyróżnia się obrzezanie typu loose (tzw. resekcja krótkoodcinkowa, w której pozostawia się ilość skóry pozwalającej na częściowe przykrycie żołędzi w stanie spoczynku) bądź tight. To ostatnie to tzw. resekcja rozległa – żołądź po zabiegu jest całkowicie lub w większej części odsłonięta.
Wybór techniki zabiegu determinuje ilość skóry, jaką należy wyciąć oraz lokalizację blizny pooperacyjnej.

Jak przebiega wizyta?

Dyskrecja w gabinecie – męskie problemy rozwiązane w męskim gronie

Zabieg laserowego obrzezania wykonuję z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem intymności. Masz pewność, że czekając w poczekalni pozostaniesz anonimowy, a w gabinecie przez cały czas będzie wyłącznie lekarz.

Konsultacja

Szczegółowo omówimy przebieg zabiegu i metodę wykonania obrzezania.

Odkażenie i znieczulenie

Podam Ci mało obciążające znieczulenie miejscowe, nasiękowe.

Zabieg

Po resekcji napletka zakładam szwy oraz opatrunek pooperacyjny.

Zalecenia

Na koniec przekażę Ci wszystkie potrzebne zalecenia pozabiegowe. Jeśli podczas rekonwalescencji zauważysz cokolwiek, co Cię zaniepokoi, możesz się szybko ze mną skontaktować.

Ważne

Przygotowanie, przeciwwskazania i rekonwalescencja

Jak przygotować się do zabiegu obrzezania laserowego?

Ze względu na charakter zabiegu, obrzezanie laserowe nie wymaga szczególnego przygotowania. Należy jedynie przestrzegać podstawowych zaleceń, typowych dla tego rodzaju procedur:

 • przed i po zabiegiem należy odstawić przyjmowane leki przeciwzakrzepowe, zgodnie z zaleceniami lekarza
 • na około dobę przed obrzezaniem należy unikać picia alkoholu – może mieć on negatywny wpływ na działanie znieczulenia
 • bezpośrednio przed zabiegiem konieczne jest dokładne umycie genitaliów i usunięcie owłosienia łonowego.

Przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do zabiegu obrzezania laserem to:

 • problemy z krzepliwością krwi i skłonność do nadmiernych krwaw
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (należy odstawić je na pewien czas przed obrzezaniem)
 • zmiany napletka, których charakter histopatologiczny jest niepewny
 • opryszczka i ropne zmiany na skórze.

Ryzyko powikłań

Obrzezanie laserowe to bezpieczny i prosty zabieg. Jednak podobnie jak w przypadku innych procedur chirurgicznych, istnieje niewielkie ryzyko powikłań. Najczęściej są to:

 • infekcje
 • nadmierne krwawieni
 • krwiaki
 • ból i obrzęk
 • rozejście się szwów, zazwyczaj będące efektem erekcji w trakcie rekonwalescencji.

Rekonwalescencja

Czas rekonwalescencji po obrzezaniu laserowym wynosi zazwyczaj około 2 do 4 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu może być obecny obrzęk, zaczerwienienie i podbiegnięcia krwawe w okolicy. Ostateczny efekt uzyskiwany jest po około miesiącu od zabiegu, gdy dojdzie do całkowitego wygojenia tkanek.

Koszt zabiegu

Koszt przeprowadzanego przeze mnie we Wrocławiu obrzezania laserowego wynosi 2800 zł.

Obrzezanie Wrocław

Krótki zabieg  |  natychmiastowy efekt  |  krótka rekonwalescencja  |  dyskrecja